You are here:

Agroturystyka Kaszuby

Agroturystyka Kaszuby
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)

Kaszuby – miejsce na wakacyjny odpoczynek

Od wielu lat popularnym kierunkiem urlopowym są Bory Tucholskie. Liczne jeziora, rzeki, tereny leśne są tym, co szczególnie przyciąga turystów w to miejsce. Na kaszubskich wsiach mogą liczyć na ciszę i spokój, o jakie trudno w jakimkolwiek większym mieście. Dzięki temu, że prężnie rozwija się tutaj agroturystyka kaszuby stanowią idealne miejsce do niedrogiego wypoczynku dla całych rodzin.

Niepodważalnym atutem tego regionu jest nieskażona przyroda. Każdy, kto przyjeżdża na Kaszuby z dużego miasta, czuje różnicę choćby po czystości powietrza. Większość miejsc noclegowych usytuowana jest w pobliżu lasów i jezior, co ma korzystny wpływ zdrowotny na cały organizm.

Na Kaszubach trudno szukać atrakcji typowych dla innych miejsc turystycznych. Nie ma tutaj lunaparków, torów gokartowych, ulic wypełnionych barami i restauracjami. Za to każdy, kto tu przyjdzie, powinien skorzystać z tego, co oferują kaszubskie ziemie – możliwość zorganizowania spływu kajakowego, grzybobrania, spaceru po licznych szlakach turystycznych w Parku Narodowym Bory Tucholskie, a zimą przejazd kuligiem po leśnych i polnych drogach.

Biorąc pod uwagę, że znajduje się tu dobra baza noclegowa – pola namiotowe, domki kilkuosobowe czy agroturystyka kaszuby stają się celem wakacyjnego wyjazdu dla wielu osób pragnących oderwania się od codziennych spraw i zwolnienia tempa życia chociaż na kilka dni. Jest to korzystne dla tego regionu. Nie ma tutaj tłumów, jakie można spotkać w miejscowościach nadmorskich czy w górach. Jeżeli chcesz zapewnić sobie naprawdę dobry odpoczynek w czasie urlopu – przyjedź na Kaszuby, a będziesz już wracał tu zawsze.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top