You are here:

Agroturystyka lubelskie

Województwo Lubelskie dla turystów

Co takiego można zobaczyć w województwie lubelskim? Agroturystyka lubelskie posiada bardzo wiele obiektów, które można zwiedzić.
Na początku warto zobaczyć Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Jego głównym zadaniem jest popularyzacja dziejów polskiego oręża. Świetne muzeum dla osób które cenią sobie historię. W hali gdzie gromadzone są zbiory, można oglądać latające maszyny. Podczas wystawy możemy zobaczyć takie rzeczy jak – pamiątki lotnicze, osobiste rzeczy mjr. Pil. Eugeniusza Horbaczewskiego, odznaki lotnicze.
Niedawno w Lublinie powstał Aqua Lublin. Uznawany jest za jeden z najnowocześniejszych aquaparków w Polsce. To świetne miejsce żeby spędzić czas z całą rodziną. Obiekt posiada basen o długości 50 metrów, a także baseny z hydromasażem, saunę i siłownie.
Jeżeli jesteś miłośnikiem sztuki w Lublinie znajdzie się miejsce idealne dla Ciebie. Galeria Sztuki Socrealizmu posiada rzeźby, obrazy i rysunki stworzone w stylu socrealistycznym. Dodatkowo galeria pokazuje fragmenty kronik filmowych z lat 50. XX wieku. Muzeum otwarte jest od wtorku do niedzieli, co pozwala na wybranie sobie odpowiedniego terminu.
Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa to prawdziwy hit województwa lubelskiego. Kto jeszcze nie widział tego zabytku, koniecznie musi nadrobić zaległości. Znajduje się on w Kazimierzu Dolnym. Trasa kolejki przeciąga się przez najpiękniejsze miejsca Kotliny Chodelskiej i Lubelskiego Powiśla.
Lubelszczyzna tak piękna, słynie z wielu atrakcji które zachwycą nie tylko dorosłych, ale również dzieci.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top