You are here:

Atrakcje turystyczne Warszawy

Atrakcje turystyczne Warszawy
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

JpegWarszawa od lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów, którzy odwiedzają stolicę Polski ze względu na jej walory turystyczne i kulturalne. I choć w większości przewodników najważniejsze zabytki w mieście powtarzają się, to wybierając się do stolicy warto również zwrócić uwagę na mniej popularne atrakcje turystyczne Warszawy.

Głównie Trakt Królewski
Jeśli zwiedzanie rozpoczynamy od Starego Miasta oraz od Zamku Królewskiego, to logiczną konsekwencją tego wyboru jest udanie się w celu dalszego zwiedzania trasą Traktu Królewskiego. Ta obecnie turystyczna trasa wiedzie od Zamku Królewskiego poprzez Łazienki Królewskie do pałacu w Wilanowie, umożliwiając turystom obejrzenie po trasie także innych miejsc, jak np. Pałac Prezydencki czy też Belweder, sąsiadujący z Łazienkami. Bezpośrednio z Traktem sąsiaduje Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza oraz Ogrodem Saskim, ale również liczne zabytkowe kamienice, które wiodą do Placu Trzech Krzyży.

Nie tylko zabytki
Wybierając się do Warszawy warto pamiętać, że jest to jedna z najbardziej zielonych stolic europejskich. Warto wybrać się na spacer do miejskich parków, ciekawą alternatywą są również Bulwary Wiślane, które umożliwiają spacer wzdłuż jednego z brzegów Wisły. W sezonie wakacyjnym warto się wybrać w krótką podróż korzystając z tramwaju wodnego.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top