You are here:

Białystok jakiego nie znacie

Białystok jakiego nie znacie
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

rp_turystyka18.jpgBiałystok jest przepięknym, jednak niedocenianym miastem leżącym w województwie podlaskim. Otoczony jest dwoma parkami narodowymi: Biebrzańskim Parkiem Narodowym i Narwiańskim Parkiem Narodowym, a także Puszczą Knyszyńską.
Turyści zobaczyć tutaj mogą wiele ciekawych zabytków. Najsłynniejszym z nich jest Pałac Branickich, wybudowany przez Klemensa Branickiego. Jest to przepiękna, zabytkowa rezydencja rodu Branickich, jedna z najlepiej zachowanych w Polsce. Pałac ten został wybudowany w XVI wieku, jest przykładem pięknego gotycko-renesansowego stylu architektonicznego. Pałac otoczony jest dużym parkiem, w którym podziwiać można typowe klasycystyczne posągi i altany. Położony jest w centrum miasta nieopodal kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, kolejnego ciekawego zabytku w tym mieście. W Białymstoku do dnia dzisiejszego zachowało się jeszcze wiele starych kamienic pochodzących nawet z XVIII wieku. Doskonałym przykładem tej zabudowy jest ulica Warszawska.
Białystok jest miastem ciekawym, również pod względem rozrywki i kultury. W centrum, turyści mogą miło spędzić czas w wielu pubach, restauracjach, czy kawiarniach. Miłośnicy kultury koniecznie powinni odwiedzić Operę Podlaską, która jest jednym z najnowszych obiektów tego typu w Polsce. Warto też wejść na taras widokowy znajdujący się na dachu Opery i obejrzeć stamtąd panoramę miasta.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top