You are here:

Bieszczadzkie połoniny

Bieszczadzkie połoniny

Każdy wprawiony turysta doskonale sobie zdaje sprawę z tego, co to są hale. A już te mieszczące się ponad lasem i ponad jego granicami są szczególnie urokliwym miejscem. Takie miejsce można znaleźć i w polskich górach, a są to bieszczadzkie połoniny.
Potężne granie górskie a w tle mroczne połacie puszczy karpackiej. Ten nie powtarzalny urok Bieszczad jest w stanie urzec swoim urokiem każdego odwiedzającego te strony turystę. Bieszczadzkie połoniny wchodzą również w skład Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Turyści, którzy kochają góry i piesze wędrówki po szczytach mają zupełnie inny system wartości i nie liczą się dla nich luksusy, lecz naturalne piękno. A Bieszczady akurat to posiadają i to w całej okazałości. Te przestrzenie od zawsze inspirowały wielu twórców i nadal to robią.
Połoniny w Bieszczadach są obecnie najchętniej i najczęściej odwiedzanym miejscem. Mieszczą się tam najlepsze punkty widokowe, które są równie mocno oblegane. Możliwość spacerowania po przełęczach i do tego podziwiania pięknych widoków na szczycie jest do pozazdroszczenia. Nie tylko zmęczonym turystom możemy w trakcie wędrówki na szczyt polecić miejsca gdzie można złapać oddech i odsapnąć. Ale i do dyspozycji turystów są również i miejsca w schronisku. To miejsce porośnięte trawami i krzewami jest cudowne i z pewnością posiada swój urok i robi na każdym nie zapomniane wrażenie. Ta górska kraina w pełni nawiązuje do Karpackich krajobrazów i należy do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie charakterystyczna jest zarówno fauna, jak i flora.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top