You are here:

Chełmno ? miasto zakochanych

tanie hotele (6)Chełmno jest polskim miastem zakochanych między innymi, dlatego, że w tutejszym kościele przechowywane są relikwie św. Walentego, który uchodzi właśnie za patrona tychże.
Odkąd do naszego kraju zawitało święto zakochanych chełmianie postanowili wykorzystać fakt posiadania relikwii świętego i 14 lutego już od kilkunastu lat obchodzone w mieście jest bardzo hucznie. Piekarze i cukiernicy pieką ciastka i bułeczki nie tylko w kształcie serc, ale z dodatkiem lubczyka, co jak wiadomo wpływa na płomienność uczuć; w mieście w tym okresie organizowany jest Festiwal Piosenki Miłosnej oraz Jarmark św. Walentego a także wiele konkursów na różne walentynkowe atrakcje.
Ale Chełmno miastem zakochanych jest nie tylko 14 lutego; przez cały rok można pospacerować po wielu bardzo romantycznych zakątkach tego miasta a na Nowych Plantach wiosną i latem miłosny klimat podtrzymują ukwiecone dywany w kształcie serc. W mieście jest także całe mnóstwo ławeczek, na których można usiąść z ukochaną osobą czasami dosiadając się do rzeźbionych zakochanych par.
To 20 tysięczne miasto znajduje się w Kanonie Miejsc Historycznych. Jest tu ogromna ilość odrestaurowanych gotyckich i barokowych kamieniczek a także duża ilość kościołów zarówno katolickich jak i protestanckich.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top