You are here:

Ciekawe budowle w kotlinie kłodzkiej

Ciekawe budowle w kotlinie kłodzkiej
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

wycieczki szkolne (6)Wiadomo, że na Dolnym Śląsku jest całe mnóstwo zamków, pałaców i fortec? niektóre z nich niezwykle ciekawe i malowniczo położone znajdują się w kotlinie kłodzkie?nawet, jeśli nie wszystkie są dostępne dla zwiedzający to miejsca, w jakich są usytuowane i tak warte są obejrzenia:
1. Pałac w Bożkowie ? czasami nazywany ?przeklętą perłą?, gdyż, mimo że kiedyś wprost emanował przepychem to teraz powoli niszczeje a złodzieje i zbieracze złomu dopełnili dzieła zniszczenia? wspaniały pałac czeka na odrestaurowanie i jakiś pomysł na zagospodarowanie?
2. Pałac na Skale ? ten miał znacznie więcej szczęścia ? obecnie jest w tym barokowym pałacu luksusowy czterogwiazdkowy hotel ze SPA, basenem, sauną i ja uzi?sam pałac można także zwiedzać?
3. Zamek Grodno wzniesiony na szczycie Chojny, który odbija siew odach Jeziora Lubachowskiego to chyba najbardziej ?nawiedzony? zamek na Dolnym Śląsku- po jego murach spaceruje Białą Dama a w lochach spoczywają szczątki niegodziwej kasztelanki a na dziedzińcu gdzieś zakopana jest ogrom skrzynia ze skarbami?
4. Pałac w Żelaźnie ? to neobarokowa rezydencja, w której obecnie mieści się prężne centrum konferencyjne hotelem, salą konferencyjną, galerią?młode pary lubią urządzać tu wesela a sam obiekt udostępniony jest do zwiedzania?

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top