You are here:

Cuda hiszpańskiej Galicji

organizacja imprez (6)Najbardziej znanym miejscem w hiszpańskiej Galicji jest oczywiście Droga św. Jakuba prowadząca, co roku licznych pielgrzymów i turystów do Santiago de Compostela, ale Galicja to nie tylko sławne sanktuarium: to liczne urokliwe i tajemnicze miasteczka z mrocznymi średniowiecznymi klasztorami, celtyckimi menhirami i licznymi legendami z tym wszystkim związanych. To także najlepsze w Hiszpanii owoce morza a zwłaszcza małży nazwanych na część jednego z apostołów małżami św. Jakuba.
Słynna katedra Santiago de Compostela jest architektonicznym symbolem Hiszpanii a jej wizerunek jest umieszczony na eurocentach.
Innym rozpoznawczym znakiem Galicji są spichlerze na palach tzw. horreos, które służą do hodowli małży. Hiszpania jest drugim krajem na świecie w ilości hodowanych małży. Rybackie wioski, w których produkuje się owe małże coraz częściej odwiedzane są przez mieszkańców wielkich hiszpańskich miast a także coraz częściej przez turystów, którzy szukają spokoju i odpoczynku od wielkomiejskiego hałasu i pośpiechu.
Następnym cudem Galicji jest A Coru?a miasto, które nazywane jest miastem szklanych domów. Charakterystyczne domy z galeriami są także w innych miastach Hiszpanii, ale nigdzie nie osiągnęły tak spektakularnych efektów jak właśnie tutaj.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top