You are here:

Ekoturystyka

rp_podroze18.jpgZwiedzanie różnych miejsc w celach poznawczych, czy kulturowych zawsze niesie ze sobą pewne zagrożenia. Kultury przenikają się a człowiek coraz bardziej niszczy środowisko naturalne. Coraz częściej jego pragnienie, aby coś zobaczyć z bliska, czy dotknąć jest silniejsze, niż poczucie obowiązku ochrony przyrody. Ingerujemy w nią, często niszcząc. I dlatego właśnie turystyka potrzebuje nowego spojrzenia.

Turystyka nie musi wiązać się z masowym napływem na tereny zielone i ich degradacją. Turystyka może być uprawiana bardziej świadomie. Ludzie jednak muszą być świadomi ekologicznie i wrażliwi na przyrodę. I tego właśnie uczy ekoturystyka. Stara się ona zachować zrównoważony rozwój zasobów, a także walorów turystycznych.

Ekoturystyka chroni przyrodę, a jednocześnie pozwala turystom dogłębnie zwiedzać obszary, które chcą zwiedzać. Poza tym chroni kulturę i tradycję odwiedzanych obszarów, kultywując je i broniąc przed wpływami kultury masowej. I dlatego ekoturystyka jest coraz bardziej popularną.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top