You are here:

Jak podróżować po kraju

Jak podróżować po kraju
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak podróżować po kraju

Jako przewodnik licencjonowany z PTTK bardzo często jeżdżę po naszym kraju oprowadzając liczne grupy turystów w rożnym wieku. Są to zarówno zorganizowane wycieczki szkolne jak i emeryci z uniwersytetu trzeciego wieku. Mając szerokie rozeznanie w noclegach jak i restauracjach wiem gdzie warto się kierować a co należy omijać.

I tak przez lata wypracowana przeze mnie lista miejsc godnych polecenia jest praktycznie bez zmian. Nauczony doświadczeniem, że pierwsza z brzegu, na głównej ulicy restauracja ma dużo wyższe ceny dla przyjezdnych niż knajpka na uboczu. Podobnie sytuacja ma się z miejscami noclegowymi, choć moim sprawdzonym jest hostel Wrocław od wielu lat. Jako przewodnik mam także zniżki wypracowane przez szereg lat. To nie ukrywając korzyść dla obu stron czyli dla mnie (mojej grupy) oraz dla miejsca odwiedzanego przeze mnie.

Ulubionym miejscem przez liczne grupy w każdym wieku jest miasto Wrocław i jego okolice. Tu chyba każdy lubi przebywać, bo dla każdego jest coś do zobaczenia. Odnowiona starówka, jeden z największych ogrodów zoologicznych, przepiękny rynek czy noclegi Wrocław hostel to nieliczne miejsca na mapie miejsc wartych do zobaczenia. Dlatego warto na taką wycieczkę zaplanować sobie więcej czasu.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top