You are here:

Jak się przygotować na pieszą wędrówkę?

wycieczki, wakacje oraz wczasy (17)Piesze wędrówki na łonie przyrody są bardzo przyjemną formą rekreacji. Długi spacer ciekawym szlakiem turystycznym może dać naprawdę wiele radości. Poprawi on nie tylko naszą kondycję i sprawność fizyczną, ale może być także wspaniałą przygodą. Aby jednak tak się stało, do długiej pieszej wędrówki należy się odpowiednio przygotować. Jeśli tego nie zrobimy, taka wycieczka wcale nie będzie dla nas przyjemnością, tylko niekończącym się pasmem udręki.
Pierwszą ważną zasadą, o jakiej musimy pamiętać przygotowując się do takiej wędrówki jest przygotowanie odpowiedniego obuwia. Musi być ono koniecznie na płaskiej, najlepiej dość grubej podeszwie, dobrze jeśli będzie sięgało nam do kostek, gdyż dzięki temu zabezpieczy to nasze stawy w stopie. Najlepsze do pieszych wędrówek jest obuwie trekkingowe.
Kolejną sprawą, o której nie możemy zapomnieć jest przygotowanie odpowiedniego ekwipunku. Jeśli jest to wędrówka jednodniowa, wtedy pójdzie nam łatwiej. Naszym głównym zadaniem będzie przygotowanie odpowiedniego prowiantu. Najlepiej zabrać ze sobą raczej lekkie przekąski, można też dodatkowo posiłkować się batonami zbożowymi, gdyż one najlepiej dostarczą nam energii i pomogą organizmowi lepiej ją zagospodarować. Przygotowując ekwipunek na wędrówkę musimy też pamiętać, żeby wziąć jakiś płaszcz przeciwdeszczowy na wypadek złej pogody.
Tak przygotowani możemy spokojnie wyruszać na wyprawę.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top