You are here:

Karpacz – miejsce atrakcyjne niezależnie od pory roku

Karpacz – miejsce atrakcyjne niezależnie od pory roku

Karpacz to miejscowość leżąca u podnóża Śnieżki w dolinie Łomnicy i licznych jej dopływów. To miejsce atrakcyjne turystycznie zarówno zimą jak i latem. Obok Świeradowa Zdrój, Zieleńca i Szklarskiej Poręby jest jednym z głównych na Dolnym Śląsku ośrodkiem narciarskim w związku z czym z całą pewnością przypadnie do gustu miłośnikom narciarstwa i jazdy na snowboardzie. To świetne miejsce także na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach bowiem znajduje się tu specjalnie przystosowana do tego celu trasa biegowa z wypożyczalnią sprzętu narciarskiego.

Na terenie Karpacza znajduje się także skocznia „Orlinek” oraz liczne trasy rowerowe. Coś ciekawego znajdą tu także miłośnicy pieszych wędrówek – powstały nie dawno w ramach projektu „Podziemne Karkonosze” szlak górniczy z licznymi atrakcjami.

Karpacz ma świetnie rozwiniętą bazę noclegową ( ok 10 000 luksusowych, zróżnicowanych pod względem cenowym miejsc noclegowych takich jak hotel Karpacz). Także miłośnicy wrażeń i zwiedzania nie będą się tu nudzili, w Karpaczu znajdziemy takie atrakcje jak: całoroczny tor saneczkowy KOLOROWA, Muzeum Sportu i Rekreacji, Muzeum Zabawek, siedemnastowieczna świątynia – Kościół Wang, kowbojskie miasto – Western City, obserwatorium meteorologiczne znajdujące się na najwyższym z szczytów Karkonoszy – Śnieżce.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top