You are here:

Katowice – centrum miasta

Katowice – centrum miasta
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jeśli chodzi o zakwaterowanie w Katowicach – centrum miasta ma do zaoferowania największy wybór obiektów każdej rangi. Tutaj godnym polecenia jest leżący przy autostradzie A4 Kraków – Wrocław a także ledwo 700 m od centrum miasta Hotel Diament Katowice. Jak najbardziej wszystkie hotele w Katowicach można bez problemu, szybko i bezpiecznie zamówić przez wiodący polski serwis rezerwacji obiektów noclegowych online – Hotele Katowice.

Oprócz wyżej wymienionych hoteli, często wybieranym obiektem jest również zlokalizowany w centrum Katowic niedaleko dworców PKP i PKS Hotel Polonia Katowice.

Do intrygujących budynków miasta Katowic można zaliczyć modernistyczny budynek Teatru Śląskiego jak i klasycystyczną, monumentalną bryłę Sejmu Śląskiego, która jest teraz siedzibą Urzędu Wojewódzkiego. Planując podróż do Katowic, warto też wybrać się na jedną z imprez, których w mieście bez wątpienianie brakuje. Stanowią to m.in.: „Śląskie Gody”, „Łódźstock”, Rawa Blues Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”. Bardzo nowoczesny portret Katowicom nadają nowe biurowe budynki, biznesowe, centra handlowe oraz kompleksy rozrywkowe.

Nie bacząc na to, że ciężki przemysłowy charakter stolicy Górnego Śląska – Katowic powoli odchodzi w zapomnienie, stale odczuwa się swoistą atmosferę miasta.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top