You are here:

Kuala Lumpur jako pomysł na wycieczkę

rp_wczasy3.jpgKuala Lumpur liczy 1,6 mln mieszkańców. To stolica Malezji, która rozwija się nad wyraz dynamicznie; szybciej, niż pozostałe części kraju. Cała aglomeracja Kuala Lumpur stanowi wydzielony dystrykt spośród stanu o nazwie Selangor. Miasto posiada, rzecz jasna, międzynarodowy port lotniczy.

Ta malownicza metropolia jest swoistym połączeniem architektury nowoczesnej z tradycją (w zależności zaiste od rejonu miasta). Stanowi ona nie lada gratkę dla osób zainteresowanych geografią miast oraz – ogólniej mówiąc – turystów.

A skoro o tym mowa, to warto zauważyć, że statystycznemu turyście może przypaść do gustu wyszukana kuchnia, jak również niekoniecznie banalne alkohole.

Największą atrakcją stolicy Malezji są bliźniacze wieżowce Petronas Towers. Menara Kuala Lumpur z kolei to zdecydowanie najdłuższa wieża telekomunikacyjna w tejże aglomeracji. Została ona zbudowana w Bukit Nanas.

Oprócz tego, ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Muzeum Negara. Jest to jedno z najważniejszych muzeów w całym kraju.

Kuala Lumpur to ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć coś wyjątkowego i którym zbrzydła już wyłącznie turystyka europejska.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top