You are here:

Odpowiednie dbanie o hamulce

Odpowiednie dbanie o hamulce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Z upływem przejechanych kilometrów zużywają się klocki hamulcowe. Oczywiście hamulce, które dzielą się na tarczowe i bębnowe działają zwykle bez szwanku przez lata, jednak pod wpływem tarcia w końcu hamowanie staje się coraz bardziej niebezpieczne.
Kierowcy, którzy co sezon wymieniają koła mają możliwość spojrzenia na klocki, a przy tym zdiagnozowania tego, czy należy je już wymienić. Jednak, wszyscy kierowcy powinni sprawdzać je regularnie. Wymieniać je powinien mechanik, aczkolwiek jeżeli ktoś dysponuje większym doświadczeniem, może próbować robić to samemu, na przykład za pomocą filmów znajdujących się w internecie. Nie wymaga to specjalistycznych narzędzi, jednak łatwo jest popełnić błędy które skutkują niebezpieczeństwem podczas hamowania.
Oprócz samych klocków zużywać będzie się również płyn hamulcowy, który należy wymieniać raz na 2-3 lata, to akurat można robić we własnym zakresie.
Kolejną rzeczą są przewody hamulcowe które najzwyczajniej w świecie rdzewieją lub parcieją ? jeżeli po zginaniu ich widać pęknięcia gumy, to znak że trzeba je zamienić na nowe.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

1 Comment
 

  • Przeprowadzki, Transport

    czwartek, 19 maja, 2016 - 2:11 AM

    Czy można dodać na stronie własny artykuł tematyczny?

Comments are closed.

Back to Top