You are here:

Świnoujście – idealne miejsce na wakacyjny urlop

Świnoujście – idealne miejsce na wakacyjny urlop

Spędzanie wakacji nad polskim morzem ponownie stało się popularne. W Polsce istnieje co najmniej kilka jak nie kilkanaście dobrych miejsc, gdzie można spędzić udane wakacje. Jednakże w świadomości polskich turystów najczęściej zakorzenione są takie miejsca jak: Międzyzdroje, Mielno, Darłówko. Okazuje się, iż mniej znane Świnoujście pozwala doznać równie ciekawych jak nie większych atrakcji.

Dlaczego warto odwiedzić Świnoujście ?

Wejście Polski do Unii Europejskiej spowodowało duże zmiany w tym mieście. Wygląda ono obecnie bardzo atrakcyjnie, posiada wiele ścieżek rowerowych dużo zadbanej zieleni. Co najważniejsze od momentu wejścia do strefy Schengen – granica z Niemcami została zlikwidowana – także przebywając w Świnoujściu mam dosłownie kilka kroków do zachodnich sąsiadów. Tam jest co oglądać i zwiedzać !

Świnoujście może pochwalić się wspaniałą plażą – szeroką i piaszczystą. Sąsiednie Międzyzdroje z zazdrością spoglądają na warunki nad morskie Świnoujścia.
Dla lubiących aktywny ruchowo wypoczynek – wiele ścieżek rowerowych prowadzących także do wschodnich landów.

Dla turystów nie lubiących wydawać dużo – dobra informacja – Noclegi w Świnoujściu są tanie.
Gdy natomiast znudzie się już lenistwo na piasku – czeka nas zwiedzanie. Forty: wschodni, zachodni i anioła, najwyższa latarnia w Polsce oraz pozostałości po umocnienia z czasów II wojny światowej. Miłośnicy militariów wiedzą, iż w na wyspie zbudowana była tajna broń – można zobaczyć jej pozostałości.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top