You are here:

Turystyka krajoznawcza

rp_zdjecie32.jpgPowiedzenie „cudzie chwalicie, swego nie znacie”, doskonale oddaje problem współczesnego świata, w tym problem samych Polaków. Bardzo często zachwycamy się tym, co mają nam do zaoferowania inne kraje, a turystyka jest dla nas synonimem wyjazdów zagranicznych. A przecież nasz kraj pełen jest fantastycznych miejsc, bogatych duchowo, kulturowo, historycznie i przyrodniczo.

W celu promowania naszego kraju w Polsce dość silnie wykształciła się turystyka krajoznawcza. Na szeroką skalę jest ona promowana szczególnie wśród dzieci i młodzieży, które zabierane są w szkołach na różne wycieczki. Dorośli natomiast koncentrują się najczęściej wokół Towarzystwa Turystyki Krajoznawczej.

W Polsce turystyka krajoznawcza odkrywa przed turystami wiele ciekawych miejsc. Zabiera ich nie tylko w najbardziej popularne regiony i krainy, ale także w miejsca mniej popularne. Każde z nich jest jednak wartościowe i niezwykłe. Trzeba tylko je odkryć i samemu przekonać się, jak pięknym krajem, pełnym cudów jest Polska.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top