You are here:

Wakacje bez pułapek

Wakacje bez pułapek
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wakacje bez pułapek

Co zrobić aby urlop z last minute nie rozczarował? W czasie spowolnienia gospodarczego oferty last minute są jeszcze tańsze niż w poprzednich latach, ale… pracownicy biur podróży ostrzegają, że wycieczki z tej puli coraz częściej kryją w sobie wiele niezbyt przyjemnych niespodzianek.

Niewątpliwą zaletą ofert last minute jest cena, często dużo niższa od katalogowej. Ofert takich nie można odwołać, a podana kwota nie ulegnie zmianie. Nawet podwyżka cen paliw nie wpłynie na jej wysokość. Według prawa w okresie 20dni przed datą wyjazdu kwota ustalona w umowie nie może być podwyższona, a przecież ofertę last minute kupujemy na dzień, najdalej na tydzień przed wylotem. Niestety wybór wycieczek jest ograniczony. Taka oferta nie sprawdzi się kiedy chcemy odwiedzić upatrzony w katalogu hotel w konkretnej miejscowości i kraju.

Wielu turystów jednak nie określa docelowego miejsca wakacji z góry, jadą tam gdzie akurat trafi się najlepsza okazja. Zanim kupimy taką wycieczkę trzeba dokładnie sprawdzić daną firmę oraz hotel, w którym mamy zamieszkać, na jej okres, gdyż często w ceną leci w dół także standard. Turysta może być na to narażony jeszcze bardziej w obecnym sezonie. Należy wiec dokładnie zapoznać się z opiniami na temat docelowego miejsca wypoczynku. Dowiedzieć się czy w pokojach znajduje się klimatyzacja, czy jest on przestronny lub czy oferowany nam pokój jest z podwójnym czy też dwoma pojedynczymi łóżkami. Czy pokoje czyszczone co dziennie, czy też może wcale. Wszystkie te aspekty przy zakupie wakacji last minute są niezwykle ważne. Zdarza się bowiem tak, że dopiero po przyjeździe naszym oczom ukazuje się prawdziwy obraz tego na co będziemy musieli patrzeć przez tydzień lub dwa. Należ więc poczytać fora, wątki, opinie i spostrzeżenia innych turystów. Nie daj się zaskoczyć i spędź przyjemnie wymarzony urlop na wycieczce last minute.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top