You are here:

Wycieczka do Japonii

Wycieczka do Japonii
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

wycieczka-do-japonii-6Japonia to z całą pewnością fascynujące miejsce. Dla przeciętnego Europejczyka jej kultura może wydać się dziwaczna, a nawet niezrozumiała. Nie da się ukryć, że Kraj Kwitnącej Wiśni pod wieloma względami różni się od państw europejskich (i nie ma tu znaczenia, czy mamy na myśli Europę zachodnią, czy też wschodnią), choć wydaje się być najbardziej zbliżony do naszej kultury spośród państw Dalekiego Wschodu, co w dużej mierze jest związane z powojenną okupacją Japonii przez Stany Zjednoczone.

Niemniej jednak trudno uznać Japonię za zbliżoną kulturowo do Europy, takie twierdzenie byłoby oczywiście wierutną bzdurą. Ale to właśnie dzięki tej inności, połączonej ze stosunkowo dużym poziomem bezpieczeństwa turystów, wycieczka do Japonii rysuje się jako niezwykle ciekawa propozycja.

W końcu mowa jest o państwie, które ma naprawdę długą i ciekawą historię, a także oryginalną i co bardzo ważne, wciąż żywą kulturę. Z tego względu odwiedzenie tego kraju może być niezwykle ciekawym i wzbogacającym doświadczeniem.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top