You are here:

Wycieczki szkolne – Zielona Góra

Wycieczki szkolne – Zielona Góra
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

wycieczki szkolne (6)Przerwa w nauce
Wycieczki szkolne to coś, na co czekają w szkole wszystkie dzieci. Nic dziwnego – stanowią one świetną odskocznię od codziennej rutyny, obowiązków i nauki. Właśnie dlatego szkoły często je organizują. Co dają dzieciom wycieczki szkolne?
Przede wszystkim, zmiana powtarzalnego otoczenia może być świetnym bodźcem do zainteresowania się nowymi treściami. Wycieczki najczęściej są połączone z jakąś formą nauki, ponieważ organizuje je szkoła – nie mogą być zupełnie oderwane od realizowanego materiału. Zwykle dzieci mają za zadanie słuchać przewodnika opowiadającego o odwiedzanych zabytkach lub oglądanych zjawiskach przyrodniczych. Po powrocie w szkolne mury referują nauczycielom to, co zapamiętały.
Przy tym wycieczki szkolne stanowią po prostu świetną atrakcję dla dzieci. Pozwalają na przebywanie przez całą dobę z kolegami i koleżankami. W szkole zwyczajnie brakuje na to czasu – na lekcjach nie wolno przecież rozmawiać ani rozwijać życia towarzyskiego, a przerwy nie są dostatecznie długie, by przebywać z sobą do woli.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top