You are here:

Wypad do Olsztyna jako pomysł na weekend

Wypad do Olsztyna jako pomysł na weekend
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

rp_wczasy7.jpgOlsztyn to miasto ze swoim, specyficznym klimatem. Atmosferę czuwającej nad nami historii da się poczuć spacerującym głównym traktem Starego Miasta, począwszy od tak zwanej Wysokiej Bramy. Do głębszej refleksji nastraja nas wówczas poniemiecka architektura, bazująca niesłychanie często na czerwonych cegłach. W Starówkę zresztą jest umiejętnie wkomponowany dawny krzyżacki zamek, który po prostu trzeba zobaczyć.

W Olsztynie znajdziemy również masę jezior (13 w mieście) i pomniejszych bajorek. Dla wszystkich fanów żeglugi i wylegiwania na plaży fakt ten jest trudny do przecenienia.

Stolica województwa Warmińsko-Mazurskiego oferuje nam jednocześnie bardzo nowoczesny i wciąż rozwijający się kampus uniwersytecki, który jest bardzo przyjemnym miejscem do zwiedzania – pełnym parków, jezior, ławeczek, zróżnicowanych budynków – nie tylko dla samych studentów.

Reasumując, turystyka w Olsztynie z pewnością nie będzie czasem straconym, a wręcz przeciwnie. Znajdziemy tam bowiem masę ciekawych uliczek, budynków, jezior i nie tylko…

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top