You are here:

Zaciszny kurort – Pogorzelica

Zaciszny kurort – Pogorzelica
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Mało kto zdaje sobie sprawę, ale wieś Pogorzelica jedynie w części należy do władz administracyjnych gminy Rewal. Chodzi tutaj o dzielnicę nadmorską, czyli to w czym ośrodki wypoczynkowe Wybrzeża rewalskiego się wyspecjalizowały.

Część rolnicza Pogorzelicy należy do typowo agrobiznesowej gminy Karnice. Taki rozdział powoduje że możliwa jest wtedy orientacja na daną branże i w takim kurorcie jak Pogorzelica widać to gołym okiem. W Pogorzelicy cała działalność gospodarcza miejscowości podporządkowana jest przyjeżdżającemu głównie w okresie wczasowo-wakacyjnym turyście.

Zaplecze gastronomiczne, zaplecze noclegowe czyli szeroko rozumiane propozycje kwaterunkowe, ośrodki kolonijne, domy wypoczynkowe, pensjonaty, hotele, kwatery prywatne, pokoje do wynajęcia i domki nad morzem wśród sosnowych lasów i tuż przy plaży. To jest właśnie specjalizacja wspaniałej Pogorzelicy.

Niepodważalną natomiast atrakcją turystyczną tej zachwycającej miejscowości jest fantastyczna i szeroka, piaszczysta plaża. W dzień plaża wypełniona jest opalającymi się i aktywnie spędzającymi czas urlopowiczami, pod wieczór zamienia się w ogromną promenadę spacerową. Niesamowite pejzaże w kierunku Mrzeżyna oraz na zachód na Niechorze inspirują do przechadzek wzdłuż morza. Tego typu spacery należy dodać wywierają bezcenny wpływ na drogi oddechowe i schorzenia tarczycowe ze względu na wysoką zawartość jodu w tzw aerozolu wytwarzanym przez wody Bałtyku. Stężenie jodu w powietrzu największe jest tak na prawdę bezpośrednio nad samą wodą.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top