You are here:

Zwiedzanie Warszawy w jeden dzień!

Zwiedzanie Warszawy w jeden dzień!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zwiedzanie Warszawy w jeden dzień!

Jak zwiedzić Warszawę jeśli mamy na to tylko jeden dzień?

Warszawa w jeden dzień, to nielada wyzwanie, ale jest to do wykonania, a w dodatku można ten dzień spędzić w bardzo interesujący sposób. Nawet rodowici warszawiacy, dla których Warszawa nie jest już niczym nadzwyczajnym, mogą być zaskoczeni jednodniową wycieczką po ich mieście. Ale jeśli jesteśmy w Warszawie przejazdem, zaplanowanie takiej wycieczki wymaga trochę czasu. Można oczywiście zwiedzać “na dziko” , to jest jakieś wyjście, ale wówczas ryzykujemy, że na przykład zgubimy się, i resztę dnia, którą możemy poświęcić na zwiedzanie, przeznaczymy na szukanie drogi do autobusu, czy hotelu. Nie warto. Jeśli wiemy, że będziemy w Warszawie klika dni, ale jeden dzień możemy przeznaczyć dla siebie, warto ten dzień wcześniej zaplanować.

Od czego zacząć?

Nie jest nowością, że warto zaopatrzyć się w plan miasta. Ale jeśli na zwiedzanie mamy jeden dzień, najlepiej wcześniej kupić przewodnik, dokładnie go przejrzeć i zaznaczyć miejsca, budynki które chemy zobaczyć. Jeśli wybraliśmy już miejsca, które nas interesują, warto przenieść te punkty na plan miasta. Będziemy mieli wówczas dokładny obraz tego, gdzie znajdują się obiekty, które chcemy zwiedzić. To pozwoli nam również zaplanować dokładny przebieg wycieczki, a także kolejność zwiedzania.

Jaki środek transportu wybrać?

Komunikacja miejska w Warszawie

Mamy już plan miasta, z zaznaczonymi punktami, które nas interesują. Z racji na ograniczony czas pobytu, lepiej nie decydować się na przewodnika. Można zamiast tego, poczytać o danycm obiekcie na stronie internetowej, lub w tradycyjnym przewodniku. Istotne natomiast jest pytanie, jak zwiedzać? Pieszo? A moża korzystać z komunikacji miejskiej? To zależy już tylko od nas i od tego, jaką część Warszawy chcemy zwiedzić. Najwięcej zobaczymy, jeśli zrezygnujemy z zatłoczonych autobusów, ale wtedy najlepiej nie planować dużej liczby zabytków. Mniej często znaczy więcej. Zwłaszcza jeśli mamy tylko jeden dzień. Lepiej zdecydować się na pięć miejsc, które zwiedzimy dokładnie i bez pośpiechu. Zyskamy też czas wolny na małą czarną.

Co zobaczyć?

Oczywiście wybór zabytków, muzeów czy galerii, które chcemy zobaczyć zależy tylko od nas samych. Jeśli decydujemy się na zwiedzanie pieszo, warto skupić się na jednej części miasta, np. wybrać daną dzielnicę, zebrać o niej informacje, i skupić się na zwiedzaniu tylko tej cześci Warszawy. Wybierając się na jednodniową wycieczkę do Warszawy, warto też zaplanować, gdzie możmy zjeść obiad, czy wpić dobrą kawę. Na taką jednodniwoą wycieczkę najlepszym rozwiązaniem będzie wybór Starego Miasta, Centrum i najbliższych okolic. Tam znajdziemy nie tylko zabytki, dobre kawiarnie, restauracje, ale też kina, muzea czy teatry. Zawsze można zmienić plan zwiedzania i wybrać się w między czasie na dobry film. Warto też wcześniej zainteresować się wydarzeniami kulturalnymi w Warszawie. Być może będziemy mogli podczas zwiedzania, wziąć udział w organizowanym w tym dniu koncercie. Na rynku jest też wiele ciekawych, nietypowych przewodników, jak na przykład “Wallpaper.City Guide”. Znajdziemy tu prawdziwe perełki architektury, które warto zobaczyć w Warszawie. Można też wcześniej zajrzeć na portale informujące o tym, co dzieje się w stolicy. Być może trafimy na jakiś koncert, albo ciekawą wystawę. Wówczas zwiedzanie możemy skrócić, a w zamian za to wziąć udział w ciekawym wydarzeniu kulturalnym. Tak czy inaczej, można spędzić miło czas, nawet jeśli mamy tylko jeden dzień.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top